Jakie objawy wskazują na poważną usterkę kanalizacji?

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku czy w domu jednorodzinnym, czy posiadamy przyłącze do miejskiej instalacji kanalizacyjnej czy korzystamy z przydomowej oczyszczalni, w każdym momencie może nas spotkać awaria tej instalacji W takim wypadku konieczne jest zazwyczaj skorzystanie z usług pogotowia kanalizacyjnego.

Kiedy wezwać pogotowie wodnokanalizacyjne

pogotowie wod kan - wrocławPrzed wezwaniem fachowców należy oczywiście sprawdzić, czy nie jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć usterki naszej kanalizacji. W przypadku zapchania rury przy samym urządzeniu sanitarnym lub innych drobnych problemach, można skorzystać ze środka do udrożnienia rur, który jest dostępny w niemal w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. W przypadku jednak, gdy domowe sposoby nie pomagają, należy wezwać pogotowie wod kan – wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy wiele tego typu firm. Jakie objawy mogą upewnić nas, że wezwanie pogotowia jest konieczne? Przede wszystkim wszelkie usterki, które dotykają tylko nas, a nie sąsiadów. Mowa tutaj zwłaszcza o spadku ciśnienia wody tylko w naszych kranach, co może wskazywać na pękniecie rury na wysokości naszego przyłącza instalacyjnego. Jest to bardzo poważna usterka i z pewnością wymaga konsultacji z pracownikami pogotowia wodnokanalizacyjnego. Bardzo niepokojącym objawem są wszelkie dźwięki, które pojawiają się w rurach, szczególnie wtedy, gdy nie korzystamy z kanalizacji. Może to bowiem wskazywać albo na zwężenie się światła w rurach albo nawet na ich rozszczelnienie. Tego typu poważne usterki wiążą się często z koniecznością rozwiercenia ścian czy podłóg w naszym mieszkaniu aby dotrzeć do lokalizacji usterki. Warto więc poświecić tego typu prace jedynie sprawdzonym, wykwalifikowanym specjalistom, którzy zminimalizują „straty” w naszej łazience. Kolejnym niepokojącym objawem jest nieprzyjemny zapach dochodzący z ujść sanitarnych w naszym mieszkaniu. Zazwyczaj jest on wskaźnikiem, że na wewnętrznych krawędziach rur gromadzi się osad, który może kompletnie zatkać przepływ w instalacji.

Instalacje kanalizacyjne, zwłaszcza w przypadku niewłaściwego dbania o nie mogą być bardzo kłopotliwe i awaryjne. Nie wszystkie usterki jednak kwalifikują się do naprawy przed pogotowie kanalizacyjne, niektóre z nich zaś są bardzo poważne i niezbędnie wymagają interwencji fachowców.