Jaki frez do pięty wybrać podczas pedicure

 

Miękkie i idealnie gładkie pięty to najczęstszy powód wizyty w gabinecie pedicure. Panie i panowie zwłaszcza przed wakacjami chcą zadbać o wygląd stóp. Ponadto popękany i zrogowaciały, twardy naskórek na piętach lubi pękać i boli. Aby uniknąć problemów podczas wakacji, dobrze jest dostosować frez do problemów i ogólnego stanu stóp. Jaki dobrać frez do konkretnych pięt klienta? Podolog i pedicurzystka korzystają z różnych frezów.

Dopasowanie frezu do stóp klienta

jaki frez do piętyZabiegi pedicure na stopy przebiegają z użyciem profesjonalnej, podologicznej frezarki. Jaki frez do pięty dobrać? To najczęstsze pytanie, które zadają sobie kosmetyczki, pedicurzystki i podologowie. W gabinecie warto mieć zestaw różnego rodzaju kapturków do frezarki i końcówek wymiennych. Jedne panie wolą korzystać z wymiennych, jednorazowych kapturków, z kolei inne wybierają końcówki do frezarki. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Frez powinien być dokładnie dopasowany do stopy. Jeśli skóra jest gładka, nie trzeba stosować grubej powłoki na frezie. Kapturki podologiczne sprawdzają się podczas delikatnych, pielęgnacyjnych zabiegów. Przy zrogowaciałym naskórku na piętach lepiej wybrać mocniejszy, twardszy frez. To właśnie od wyboru odpowiedniego frezu zależy komfort klienta w czasie zabiegu. Dobrze dobrana końcówka ścierająca pomoże uzyskać efekt idealnie gładkich i estetycznych pięt. Frezarka pełni też ważną rolę w zapobieganiu grzybicy, zrogowaceń i pękania stóp. Jeśli skóra jest za gruba i przesuszona, trudno ją nawilżyć. Zjawisko pękających stóp pogłębia się u osób z grubą skórą. Dlatego w czasie upałów dobrze wykonany zabieg pedicure pomaga zapobiegać chorobom i problemom ze skóra stóp. Wybór frezu pomiędzy twardym a miękkim ma duże znaczenie dla efektów końcowych zabiegu.

Podczas wykonywania zabiegu na stopy w gabinecie pedicure, każda kosmetyczka staje przed wyborem dotyczącym frezu. Jaki rodzaj końcówki do frezarki wybrać? Najważniejszy jest frez dopasowany do stanu skóry na stopach i piętach. Pękające i uszkodzone stopy wymagają odpowiedniego traktowania, by nie pogorszyć ich stanu. Jeśli stopy klienta są gładkie, wystarczy dobrać miękkie, delikatne kapturki podologiczne. Kapturki pozwolą na precyzyjne wykonanie zabiegu. Także końcówki trące pomogą osiągnąć estetyczny efekt.