Jak skutecznie wygłuszyć sufit?

Jednym z największych problemów podczas mieszkania w bloku czy w kamienicy jest hałas słyszany z góry. Sąsiedzi mogą mieć płaczące dziecko, być imprezującymi studentami lub często robić remonty. Każda z tych sytuacji odbiera komfort bycia we własnym mieszkaniu, który jest bardzo ważny dla człowieka. Istnieje kilka metod wygłuszenia sufitu i wyciszenia pomieszczeń.

Od czego zależy wybór sposobu wygłuszenia sufitu?

wygłuszenie sufituAby przeprowadzić najskuteczniejsze wygłuszenie sufitu, należy dobrać metodę do kilku ważnych kwestii. Sposobem najskuteczniejszym i najtrudniejszym do przeprowadzenia jest podwieszany sufit wykonany z warstwy termoizolacyjnej z wełny mineralnej i płyty. Charakteryzują się one tym, że obniżają mieszkanie o kilkanaście centymetrów. Takie działanie jest jednak przeznaczone dla wysokich pomieszczeń w kamienicach, gdzie w wielu przypadkach mogą wyrównać mankamenty starego budownictwa. Jeżeli zastosuje się tą metodę w niższych pokojach, może to zaburzyć ich estetykę. W mieszkaniach blokowych o suficie zawieszonym na wysokości lekko ponad dwóch metrów, najlepiej nadają się płyty akustyczne lub izolacja ścian która również może wpłynąć na wyciszenie całego pomieszczenia. Chropowate farby, tapety, dodatkowe meble, jak na przykład regały z książkami, a nawet zasłony wpływają na cyrkulację dźwięku, co wzmocni izolację akustyczną w pomieszczeniach.

W zależności od wielkości mieszkania pojawiają się inne metody na wyciszenie sufitu. Inna sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach starego budownictwa a zupełnie odmienne sposoby będą lepsze dla niższych pokoi, na przykład w szeregowych blokach. Różnorodność metod wygłuszania sufitu sprawia, że każdy znajdzie dla siebie idealny sposób, który przyniesie pożądany przez niego efekt.