Jak najlepiej zbudować zestaw nagłośnieniowy w domu?

Wielu z nas uwielbia słuchać muzyki w swoim domu. Jest to dla nas relaks taki sam jak przyjemny prysznic, czy też jazda na rowerze. Można się w końcu ułożyć na kanapie ze szklanką herbaty w ręce i posłuchać ulubionych kawałków. Obecnie muzyki słucha się za pomocą domowych zestawów audio wbudowanych w nasz dom. Są to zestawy inteligentne o wielu funkcjach idealnych dla audiofilów. Przyjrzyjmy się bliżej takiemu podstawowemu zestawowi.

Najlepsze głośniki kulowe do montażu w suficie

najlepszy głośnik kulowyOdtwarzanie muzyki w domowym zestawie audio odbywa się za pomocą centralnej platformy odtwarzającej, którą zazwyczaj wbudowuje się w ścianę, aby nie zabierała zbyt dużo miejsca. Taka centrala jest zbudowana podobnie jak wieże hi-fi ze wzmacniacza i rozdzielnika kanałów, a także odtwarzacza. Na ścianie widnieje tylko panel z wejściem na płyty, a także podstawowe przyciski do sterowania zestawem. Jest też zazwyczaj wbudowane w zestaw radio, które odtwarza stacje radiowe będące w zasięgu. Gdy chcemy odtwarzać muzykę to możemy po prostu wybrać odpowiedni utwór na wyświetlaczu z włożonej płyty, albo za pomocą pokrętła wybrać stację radiową. Takie zestawy są też często zintegrowane z telewizorem, konsolą i innymi odtwarzaczami w domu, które podłącza się do centrali poprzez specjalne wejścia głośnikowe w formie gniazdek w ścianie. Cały dźwięk jest odtwarzany w głośnikach umieszczonych w ścianie. Do tego zadania wydaje się najlepszy głośnik kulowy ze względu na jego kompaktowe wymiary i dobrą jakość dźwięku. Domowe systemy audio są zazwyczaj wielokanałowe, co oznacza, że w każdym pomieszczeniu lub wybranym sektorze można wybrać sobie inny utwór do odtwarzania lub źródło dźwięku. Pozwala na to wbudowany w system rozdzielacz sygnału. Dzięki temu dzieci w pokoju mogą sobie słuchać swoich ulubionych piosenek, a w tym samym czasie rodzice mogą oglądać film.

Głośniki wbudowane w ścianach nie muszą odtwarzać dźwięku podawanego do centrali tylko za pomocą kabli. Obecnie łączność bezprzewodowa bluetooth jest także implementowana w te zestawy i można z niej swobodnie korzystać. To działa na takiej zasadzie, że podłączamy do zestawy na przykład telefon poprzez bluetooth i możemy z niego odtwarzać muzykę, tak jakbyśmy mieli go podłączonego za pomocą tradycyjnego kabla.