Jak najkorzystniej wypożyczyć samochód dostawczy?

Kiedy trzeba przewieźć coś większego to najczęściej pojawia się konieczność skorzystania z auta dostawczego. Jeśli się takiego samochodu nie posiada to dzisiaj można go łatwo wypożyczyć. Można to zrobić za pomocą klasycznej wypożyczalni samochodowej albo takiej nowoczesnej, w której oferowany jest wynajem dostawczaków na minuty – choć w praktyce rozliczany jest godzinowo. Jest jeszcze możliwość pożyczenia takiego samochodu od kogoś z rodziny lub znajomego.

Samochody dostawcze w wypożyczalni są dobrze ubezpieczone

wypożyczalnia samochodów dostawczych w katowicachJeśli mówimy o wypożyczeniu samochodu to dotyczy się to usługi płatnej oferowanej przez wypożyczalnie. Biorąc dostawczaka od kogoś z rodziny lub znajomego to mówimy o pożyczeniu auta. Z tą drugą opcją jest o tyle różnie, że samochód może nie być ubezpieczony jeśli chodzi o auto casco. Wiadomo z czym się to wiąże, jeśli spowoduje się jakąś kolizję. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest właśnie wypożyczenie samochodu dostawczego. Wtedy można mieć pewność, że każda wypożyczalnia samochodów dostawczych w Katowicach oferuje pojazdy, które są dobrze i kompletnie ubezpieczone. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia wypożyczającego. W przypadku kolizji nie trzeba się martwić o nic, bo wszystko jest rozliczane w ramach obowiązujących ubezpieczeń. Z punktu widzenia osoby, która samochód dostawczy wypożycza, bardzo często najważniejsze są koszty. Wypożyczalnie działają w dwóch modelach rozliczeniowych. Klasyczne wypożyczalnie oferują swoje samochody na doby, a stawkę za wypożyczenie płaci się za jedną dobę. Jeśli auto potrzebne jest dosłownie na chwilę to lepiej opłaci się skorzystać z wypożyczalni nowoczesnej oferującej samochody na minuty – jest to tylko teoria, bo w praktyce płaci się za każdą rozpoczętą godzinę wypożyczenia samochodu. Takie wypożyczenie jest opłacalne tylko wówczas, kiedy auto potrzebne jest na maksymalnie trzy lub cztery godziny.

Korzystając z oferty wypożyczalni samochodowych nie trzeba się martwić o skutki spowodowania przypadkowej kolizji. Każdy samochód dostawczy jest w pełni ubezpieczony, a wypożyczający nie ponosi żadnych kosztów z tytułu jego napraw czy uszkodzeń. Ubezpieczenia nie obejmują jednak wnętrza samochodu, dlatego wiele wypożyczalni pobiera kaucję, którą oddaje przy zdawaniu samochodu.