Jak działa motor elektryczny?

Wśród pojazdów elektrycznych dla dzieci warto wyróżnić motorki, ponieważ, w niektórych przypadkach, są o wiele bardziej funkcjonalne od samochodów. Są też oczywiście tańsze, co jednak nie znaczy, że kluczowe parametry mają od nich gorsze – wręcz przeciwnie.

Dziecięcy motorek akumulatorowy

motor na akumulator dla dzieckaMotorki dla najmłodszych są o wiele bardziej zwinne i o wiele łatwiej się nimi poruszać wszędzie tam, gdzie jest wąsko. Rozwijają one około trzech kilometrów na godzinę, czyli prędkość bezpieczną, dzięki której dziecko nie oddali się w niekontrolowany sposób i nie wykona niebezpiecznego manewru, mogącego zakończyć się upadkiem. Ważną sprawą jest, by zakupić motorek z gumowymi, pompowanymi kołami, albowiem sprawdzą się one na każdej nawierzchni i przy każdej pogodzie. Oczywiście koła piankowe również mają swoje zalety, jednakże z czasem, intensywnie się ścierają. Motor na akumulator dla dziecka powinien być wyposażony w wysokiej jakości akumulator, albowiem tylko wtedy zabawa może trwać nieprzerwanie nawet przez kilka godzin. To bardzo ważne, albowiem w pojazdach najtańszych, akumulatory, nie są zadowalającej jakości, gdyż wystarczają na zaledwie pół godziny, może czterdzieści minut zabawy. Tego rodzaju motory są bardzo lekkie, w związku z czym dużo łatwiej wziąć je na spacer, no i co najważniejsze – dzięki temu zużywają znacznie mniej energii od samochodów. Motorki wyposażone są także w wejście USB, co sprawia, że jest możliwość podpięcia pendrive’a z ulubioną muzyką dziecka. Wiele modeli ma też firmowo zainstalowane radio, wgrane melodie, jak również odtwarzają dźwięki charakterystyczne dla tego rodzaju pojazdów. Wiele motorów elektrycznych to pojazdy na licencji, czyli będące replikami najpopularniejszych modeli wybranych producentów – najczęściej tych z Niemiec oraz Japonii. Tego rodzaju pojazdy są oczywiście nieco droższe, jednakże dużo ładniejsze i lepiej wyposażone. Zatem w tym przypadku zdecydowanie warto dopłacić 200-250 złotych i nabyć pojazd znacznie lepszej jakości.

Wielu rodziców wybiera motorek elektryczny, ponieważ jest mniejszy i zwinniejszy od samochodu, a przy tym o wiele tańszy. Dzieci, zwłaszcza chłopcy, bardzo cenią sobie motocykle i posiadanie własnego egzemplarza będzie dla nich nie tylko wielką frajdą, ale i okazją do samodoskonalenia.