Izolacja ścian i dachów

Do izolacji domów często używa się płyt, które izolują zarówno przed temperaturą jak i dźwiękiem. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza przy ścianach zewnętrznych czy stropach, jednak takiego typu płyty mogą być używane również przy izolacji tarasów, ścian działowych, balkonów i fundamentów. Warto dowiedzieć się więcej na temat płyt termoizolacyjnych. 

Doskonały materiał termoizolacyjny 

płyty izolacyjne pirNajważniejszym czynnikiem przy wyborze płyt izolacyjnych do domów jest przede wszystkim duża ochrona przed temperaturami – zarówno wysokimi, jak i niskimi. Płyty izolacyjne PIR czyli płyty poliizocyjanuratowe to doskonały materiał termoizolujący. Charakteryzuje się on bowiem bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dzięki temu pomieszczenia wewnątrz budynku są chronione przed działaniem wysokich i niskich temperatur. Takiego typu płyty można stosować nie tylko przy ścianach zewnętrznych czy stropach, ale także mogą być wykorzystywane w ścianach działowych i balkonach. Płyty PIR mogą być wykorzystywane zarówno przy termoizolacji dachów różnego rodzaju. Dzięki różnym rodzajom wykończenia boków takich płyt, można je wykorzystać na różne sposoby w wielu miejscach – dachach czy ścianach. Ponadto są one produkowane w blokach, które nadają się do szybkiego i łatwego montażu. Wielu producentów oferuje również możliwość zamówienia takich płyt w dowolnej wielkości. 

Termoizolacja budynków jest niezwykle ważna. Dlatego też dobrze jest użyć do tego najlepszych materiałów, które są solidne i dobrze chroniące przed skrajnymi temperaturami. Takim materiałem są na przykład płyty PIR, które świetnie izolują przed temperaturą i mogą być używane praktycznie w każdym miejscu – zarówno w ścianach zewnętrznych jak i działowych, czy na stropach i dachach.