Instalacja odgromowa na dachu

Każdy z nas przeżył w swoim życiu choć raz niebezpieczną burzę. W ostatnich latach nasilają się silne i gwałtowne w swoim przebiegu zjawiska atmosferyczne, które nie tylko zagrażają naszemu życiu i zdrowiu, ale również mogą poważnie zniszczyć lub uszkodzić nasze mienie.

Instalacja odgromowa – piorunochron

montaż instalacji odgromowej na dachuNajbezpieczniej zawsze czujemy się we własnym domu. Gdy pogoda gwałtownie się zmienia dostajemy alerty dotyczące niebezpieczeństwa i czynności, jakie powinniśmy przedsięwziąć aby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i bliskich nam osób. Zalecane jest pozostanie lub schowanie się w domu, oraz usunięcie z balkonów i tarasów wszelkich przedmiotów, które mogłyby być porwane przez silny wiatr. Jednak nawet i we własnym domu nie jesteśmy w stu procentach bezpieczni jeśli nie mamy piorunochronu na dachu. Burzy towarzyszą niebezpieczne wyładowania atmosferyczne. Jako że powietrze nie jest dobrym przewodnikiem prądu, piorun szuka zawsze najkrótszej drogi do ziemi. Dzięki temu wyrównuje się różnica potencjałów elektrycznych między ziemią a chmurami. Na uderzenie pioruna narażone są miejsca położone najwyżej oraz takie, które dobrze przewodzą prąd na przykład słupy energetyczne czy wieże kościelne. Montaż instalacji odgromowej na dachu konieczny jest w budynkach, które mają powyżej dwunastu metrów wysokości o powierzchni ponad pięciuset metrów kwadratowych. Nigdy nie wiemy kiedy i gdzie piorun uderzy dlatego warto zabezpieczyć nasz dom. Uderzenie pioruna może spowodować pęknięcia cegły lub betonu, uszkodzenie instalacji elektrycznej oraz podłączonych do niej sprzętów elektronicznych. W najgorszym przypadku piorun może wywołać pożar oraz narazić na utratę życia lub zdrowia osób przebywających w budynku.

Aby uchronić nasz dom i majątek warto pomyśleć o montażu instalacji odgromowej. Lepiej zastanowić się na ochroną własnego mienia niż narażać się na niepotrzebne wydatki związane z remontem budynku i zakupem nowych sprzętów elektronicznych.