Ile kosztuje nowoczesny basen ogrodowy?

 

Posiadając swój dom z ogrodem można stworzyć sobie w nim idealne miejsce do wypoczynku. Wystarczy jedynie zająć się na poważnie aranżacją ogrodu i umieścić w nim kilka atrakcji. Największą przyjemnością w letnie i upalne dni będzie oczywiście kąpiel w basenie. Basen do ogrodu można kupić w różnych wersjach, ale chyba najlepiej jest zlecić zamontowanie basenu na stałe. Jest to oczywiście większy koszt niż rozkładany basen na stelażu, ale jego utrzymanie jest o wiele łatwiejsze.

Zalety basenów ogrodowych zamontowanych na stałe

nowoczesne baseny ogrodowe - cenyTo na jaki basen się zdecydować trzeba sobie dobrze przemyśleć. Rozwiązań w tym zakresie jest bardzo wiele. Tym bardziej dzisiaj, gdzie w zasadzie można z łatwością kupić każdy rodzaj basenu. Jeśli ma się niewielkich rozmiarów ogródek przy domu to można sobie kupić gotowy do rozłożenia basen w dowolnym rozmiarze. Jeśli mamy trochę więcej miejsca i pieniędzy to warto przemyśleć inne rozwiązanie. Można zamówić wmontowywane na stałe nowoczesne baseny ogrodowe – ceny takich przyjemności zaczynają się od kilku tysięcy złotych, ale zależą oczywiście od tego, na jaką powierzchnię basenu się zdecydujemy. Basen całoroczny, który jest zamontowany na stałe ma wiele plusów. Przede wszystkim nie trzeba go za każdym razem składać na zimę i rozkładać na lato. Na zimę wystarczy po prostu basen zasłonić specjalnym pokrowcem. Wkopany w ziemi basen ma oczywiście pełną instalację czyszczącą. Jedyne co trzeba przy nim robić to wymieniać wkłady w filtrze. Z basenu montowanego na stałe zawsze jest zrobiony odpływ wody, więc opróżnienie basenu to kwestia odkręcenia jednego kurka. Co więcej – robi się to jedynie dwa razy w roku, bo filtrowana woda w basenie niemalże zawsze jest czysta. Basen można łatwo uczynić całorocznym – wystarczy jedynie zamontować zadaszenie i odpowiednie ogrzewanie wody.

Gdy na dworze panuje upał to nie ma nic lepszego jak kąpiel w basenie. Najpierw trzeba sobie go zamontować. Można kupić basen na stelażu lub zlecić zamontowanie basenu na stałe. Pierwsza opcja jest idealna dla posesji z małą przestrzenią. Do basenu na stałe potrzeba trochę więcej miejsca. Przy czym ten drugi rodzaj basenu jest bardzo łatwy w utrzymaniu, dzięki czemu nie trzeba się o nic martwić. Wystarczy nalać wody i można korzystać z jej chłodzących właściwości.