Glinka z piaskiem najlepszym podłożem dla agamy

Zwierzęta egzotyczne cieszą się dużą popularnością w obecnych czasach. Wiele osób decyduje się na posiadanie pająków, węży, a także jaszczurek. Najchętniej wybierane są agamy, gekony oraz kameleon. Wiele osób decyduje się na agamę brodatą, która jest gatunkiem jaszczurki pochodzącym z Australii. Jest ona często hodowana w polskich domach.

Rodzaje podłoża do terrarium dla agamy brodatej

podłoże do terrarium dla agamy brodatejSpotkać można odmiany w różnych kolorach, zarówno czerwone, żółte, szare, jak i białe. Osoby, które zdecydują się na posiadanie tego uroczego zwierzątka powinny stworzyć mu jak najlepsze warunki. Bardzo ważne jest, by zadbać o odpowiednie podłoże do terrarium dla agamy brodatej. Najlepszym wyborem będzie glinka z piaskiem, która powinna być kładziona na mokro. Podłoże to jest bezpieczne, nie ma ryzyko, że zwierzę go spożyje. Inne ściółki agama może chcieć podjadać, co może powodować problemy trawienne i dolegliwości żołądkowe. Do innych popularnych podłoży należy sztuczna trawa, którą bardzo łatwo kupić. Niektórzy właściciele decydują się również na ręczniki papierowe lub tekturę falistą. Materiały te składają się z celulozy, co sprawia, że zwierzę bez problemu je wydali. Trudno jest jednak utrzymać odpowiednią higienę. Naturalnym rodzajem podłoża są duże kamienie. Wyglądają one bardzo estetyczne. Warto wybierać ostre kamienie, do których należy między innymi piaskowiec. W sklepach znaleźć można także granulat celulozowy oraz piasek.

W ofercie nie zabraknie również drewienek bukowych, które często są stosowane jako podłoże dla różnych gatunków gadów. Należy unikać jednak tego typu materiału, gdyż może być on groźny dla jaszczurki i powodować problemy z przewodem pokarmowym. Mimo tego, iż w sklepach dostępne są różnego rodzaju podłoża dla zwierząt egzotycznych, warto wybierać wyłącznie te, które są dla nich bezpieczne.