Gitara — najlepszy towarzysz przy ogniskach

Wyobraź sobie noc, grupę znajomych siedzących wokół płonącego ogniska i relaksujące dźwięki gitary… Coś pięknego, prawda? Gitara jest na tyle uniwersalnym instrumentem, że można ją zabrać praktycznie wszędzie. Szczególnie satysfakcjonować będzie na zjazdach przyjaciół, przy blasku żarzącego się ogniska. Na gitarze można zagrać praktycznie każdą piosenkę — zarówno tą bardziej energiczną, jak i wprowadzającą w stan nostalgii. To tylko jeden z powodów, dla których powinno się ją kupić.

Gitara rozrywką na każdą okazję

gitara 3 4Fakt posiadania gitary nie oznacza jednak, że każde spotkanie na biwaku będzie rewelacyjne. Trzeba jeszcze umieć na niej grać. Mimo że może wydawać się to instrument trudny w zrozumieniu, to już po kilku lekcjach jest się w stanie zagrać kilka, naprawdę przykuwających ucho utworów. Odpowiednia gitara 3 4, 1/2, 1/4, mniejsza lub większa (w zależności od wieku i własnych preferencji) to już połowa sukcesu. Grając na niej, nie tylko stworzy się niezwykły klimat imprezy. Będzie to także okazja na zbudowanie nowych relacji. W wielu przypadkach zdarza się tak, że osoby grające na gitarze intrygują wczasowiczów z okolicy. Wszyscy wówczas zjawiają się wokół grajka, wspólnie się bawią i śpiewają. Takim sposobem tworzy się najlepsze znajomości, które potrafią przetrwać przez lata, a na dodatek zebrana ekipa z pewnością chętnie zjawi się podczas kolejnych organizowanych spotkań. A wszystko to za sprawą jednego instrumentu. Warto nauczyć się na nim grać, a korzyści z tego będzie naprawdę wiele. Przed zakupem warto jednak dowiedzieć się nieco więcej o samej gitarze. Jak dobrać odpowiednią, na co zwrócić uwagę, ile mniej więcej powinna ona kosztować. Dokonując zakupów w sklepach muzycznych, z reguły można liczyć na doradztwo sprzedawców i szczerą pomoc w wyborze dopasowanej gitary.

Każdy, kto kiedykolwiek myślał o grze na gitarze, lepiej niech nie zwleka. Bez względu na to, czy ma się zbyt sztywne, czy delikatne dłonie — na gitarze da się dobrze grać. Wymaga to jednak tylko odrobiny czasu i cierpliwości. Dłonie z czasem dostosują się do strun, łatwiej będzie je układać na poszczególnych akordach, a granie nie będzie sprawiało bólu. Wystarczy nie poddać się podczas pierwszych lekcji, a kolejne z pewnością przyniosą sukces.