Gdzie kupić pessar kostkowy w dobrej cenie?

Dolegliwości urologiczne to bardzo częsta przypadłość u kobiet, które urodziły dziecko siłami natury. Nietrzymanie moczu jest bolączką wielu kobiet na całym świecie, a sposoby leczenia nie ograniczają się tylko do operacyjnych interwencji medycznych. Zdecydowanie lepszym sposobem jest działanie na wczesnym etapie wykrycia choroby. Zaczyna się od leczenia zachowawczego, które przynosi dobre rezultaty.

Pessar kostkowy jako pierwszy etap leczenia

pessar kostkowy w dobrej cenieW przypadku nietrzymania moczu leczeniem zachowawczym jest założenie pessaru. Pessar to wyrób medyczny, idealny dla kobiet, które cierpią na dolegliwości związane nietrzymaniem moczu albo wypadaniem macicy. Często zakłada się go również ciężarnym, aby zatrzymać postępujące skracanie się szyjki macicy. Przypomina on kształtem pierścień albo kostkę, w zależności od tego, jakiemu schorzeniu ma zapobiegać. Ma również wiele rozmiarów, tak aby każdej kobiecie można było wybrać idealnie pasującą formę. W przypadku nietrzymania moczu poleca się pessar w kształcie kostki. Jego doborem zajmuje się lekarz, ale zakup bardzo często pozostaje w gestii pacjentki. Cena tego wyrobu może się różnić nawet o kilkadziesiąt złotych, dlatego warto wcześniej zweryfikować koszt. Najlepszym sposobem na to, aby kupić pessar kostkowy w dobrej cenie, jest porównywanie ofert w Internecie. Warto to zrobić, ponieważ pozwala to na zaoszczędzenie sporej kwoty. Pessar w formie kostki można założyć i wyjąć samodzielnie po wcześniejszym odbyciu przeszkolenia u lekarza lub pielęgniarki. Jest to czynność bezbolesna, zwłaszcza gdy lekarz dobierze odpowiedni rozmiar, należy jednak pamiętać o odpowiedniej higienie i dbaniu o czystość gadżetu. Po pewnym czasie u większości kobiet pojawia się konieczność wymiany pessaru na większy lub mniejszy, dlatego warto pozostawać w stałym kontakcie z lekarzem. Kostkę koniecznie należy wyjmować na noc oraz przed stosunkiem płciowym.

Działanie pessarów w formie kostki opiera się na wytwarzaniu podciśnienia, więc przysysają się, nawet jeśli mięśnie dna miednicy są słabe. To właśnie dlatego tak dobrze działają u kobiet, które mają problemy z wypadaniem macicy oraz innymi dolegliwościami urologicznymi, ponieważ w ten sposób przywraca właściwe czynności kobiecej anatomii. Jego używanie zapobiega konieczności wykonania operacji.