Funkcjonalne zegarki Breitling

Z połączenia pracy z pasją w niewielkim miasteczku w Szwajcarii powstała w dziewiętnastym wieku marka zegarków rozpoznawalna na całym świecie. Jak większość znamienitych firm zegarmistrzowskich również marka Breitling przyczyniła się do powstanie bardzo skomplikowanych mechanizmów zegarków naręcznych inspirowanych lotnictwem i nawigacją.

Zegarki dla pilotów

zegarki breitlingPraktycznie od początku istnienia firmy wszystkie modele zegarków miały pomagać pilotom w odmierzaniu krótkich odcinków czasu dzięki skonstruowaniu mechanizmu z funkcją chronografu. Niebywale atrakcyjny element zegarka został rozpowszechniony przez branże lotniczą i pilotów i do dnia dzisiejszego używany jest przez wielu posiadaczy czasomierzy. Dodatkowe tarcze i przyciski umożliwiają korzystanie z pomiaru czasu przy analogowej budowie zegarka. Niesamowite zegarki Breitling używane podczas wypraw w kosmos, dalekich podróży sił lotniczych niejednokrotnie przyczyniły się do sukcesów, będąc praktycznym i funkcjonalnym wyposażeniem podczas wielu działań. Prace związane z tworzeniem modeli i mechanizmów wymagają poświęcenia, czasu i dużej staranności. Projektowanie kolejnych kolekcji zawsze dopracowane jest przez wielu inżynierów i specjalistów, ludzi z niezwykłym poczuciem estetyki, którzy zachowując funkcjonalność zegarka nadają mu piękny i oryginalny wygląd. Charakterystyczna dla marki forma sygnowana firmowym logo swoją rozpoznawalność zawdzięcza lotniczym inskrypcjom w postaci skrzydeł. Patering nadaje dodatkowej klasy czasomierzom. Zegarki marki Breitling są wykonane z najwyższej jakości materiałów, wykazują się dużą wodoodpornością i w zależności od kolekcji posiadają funkcję chronografu, chronometru a także niestandardowych modeli z nadajnikami i dokładnym pomiarem czasu w kilku strefach czasowych. Ich zastosowanie w praktyce jest niezwykle cenne, zwłaszcza dla pilotów i żołnierzy . Zegarki wykorzystywane są m. in. przez służby specjalne, armię, pilotów i NASA. Dla wielu są narzędziem pracy lub idealnym ekskluzywnym dodatkiem.

Zegarki  marki Breitling są prestiżową grupą w rankingach czasomierzy. W zależności od modelu ceny windują do kilkuset tysięcy złotych. Bardzo chętnie noszone są przez popularnych aktorów i pasjonatów lotnictwa. Długoletnia tradycja, funkcjonalność klasują je na czele listy najlepszych i najdroższych czasomierzy na świecie. Precyzyjne wykonanie, wysoka klasa wodoszczelności i wiele przydatnych funkcji sprawia, że są pożądanym dobrem luksusowym. Dostępne w wielu polskich sklepach cieszą się coraz większą popularnością.