Firmy sprzedające bramy w Wielkopolsce

Każdy właściciel swojego domu ceni sobie ciszę i wygodę. Właśnie dlatego większość gospodarzy postanawia zamontować na swojej posesji płot razem z bramą. Województwo wielkopolskie jest jednym z najprężniej prosperujących województw w Polsce, łączy się to również z wysokim standardem życia a to z budowaniem domków jednorodzinnych. W Wielkopolsce znajduje się dużo firm sprzedających bramy przesuwne, warto jest jednak dowiedzieć się jak je trzeba zamontować. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby nasza brama przesuwne działała sprawnie przez wiele lat? 

Jak prawidłowo zamontować bramę przesuwną?

bramy przesuwne wielkopolskaJest wiele czynników które rzutują na poprawne i wieloletnie działanie naszej bramy przesuwnej. Należą do nich: długość bramy  świetle, rodzaj wózków do bram, ilość rolek do wózków, dopasowanie rozmiarów szyn do rozmiarów bramy. Właśnie ta ostatnia wytyczna, czyli dopasowanie rozmiarów szyn do rozmiarów profilu bramy jest kluczowym aspektem prawidłowego montażu. Na polskim rynku występują bramy w 3 rozmiarach szyn. Pierwszym rozmiarem są szyny 60x60x3,5 mm. Do tego rozmiarów szyn należy zakupić wózki z pakietem nr 60, z ilością trzech rolek na wózku. Są to szyny? Które występują w bramach stosunkowo małych bo do 300 kilogramów i 3 metrów długości w świetle. Do bram średnich wielkości a więc o łącznej masie całkowitej nie przekraczającej 500 kilogramów i długości 5 metrów w świetle, najlepiej dopasować wózki z pakietem nr 70. Posiadają one szyny o rozmiarach 70x70x4 mm. Jak łatwo można zauważyć, adekwatnie do rozmiarów szyn (70x70x4 mm) pasują wózki z tym samym numerem pakietu ( pakiet wózków nr 70). Bardzo ważna rzeczą jest jednak zmierzenie szyny od wewnątrz. W przypadku zmierzenia szyny od zewnątrz, otrzymamy błędne wyniki a wózek nie będzie pasował do szyny.  W celu zakupu bramy należy wpisać w przeglądarce frazę: bramy przesuwne Wielkopolska i wybrać odpowiednią dla siebie firmę. Trzecim rodzajem bram są bramy najbardziej masywne a więc przekraczające swoją masa nawet 700 kilogramów i długością w świetle 7 metrów. Szyny tego rodzajów bram wynoszą 80x80x5 mm, i jest to największy rodzaj bram możliwych do kupienia bez specjalnego zamówienia. 

Oczywiście istnieją jeszcze większe i cięższe bramy, jednak do ich montażu potrzebne są specjalnie wzmacniane wózki że zwiększona liczba rolek. Montaż takiej bramy bez pomocy firmy specjalistycznej będzie praktycznie niemożliwy. Pamiętać również musimy żeby przyłożyć się do tematu odpowiedniego dopasowania wózków do profilu bram. Ewentualna naprawa wózków jest bardzo kosztowna i czasochłonna, ponieważ trzeba zrobić kolejny demontaż bramy.