Fachowcy od terapii nerwicy lękowej z Warszawy

Nerwica to zaburzenie psychiczne, które potencjalnie może zdezorganizować całe życie. Nie ulega wątpliwości, że postępujący wzrost zachorowań na nerwicę lękową oraz depresję to palący problem społeczny, którego nie należy w żaden sposób lekceważyć. Kiedy zaobserwujemy u siebie lub kogoś nam bliskiego niepokojące objawy, powinniśmy zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego lub też prywatnego ośrodka terapeutycznego.

Czy istnieje skuteczny lek na nerwicę lękową?

fachowe leczenie nerwicy lękowej w warszawieZaburzenia nerwicowe są powszechnie znane na całym świecie. Występują w niemal każdej grupie wiekowej. Osiowym objawem nerwicy jest odczuwanie lęku. Pojawiają się też innego rodzaju objawy, jak na przykład kołatanie serca, ciągłe uczucie zmęczenia, bezsenność. Nie warto zbyt długo zwlekać z wizytą u specjalisty. Trzeba zacząć działać, i to najszybciej, jak to tylko możliwe. W przypadku nerwicy lękowej najlepiej sprawdza się psychoterapia. Długość leczenia zleży w dużej mierze od danego pacjenta oraz wielu innych czynników. Psychoterapeuci zazwyczaj proponują podejście poznawczo-behawioralne. Za pomocą wielu konkretnych technik terapeutycznych można skutecznie poradzić sobie z dominującym uczuciem lęku. W przypadku podejścia poznawczo-behawioralnego główną role odgrywają wzmocnienia. W przyjaznych warunkach pacjent uczy się technik relaksacyjnych, stopniowo też odwrażliwia się na różnego rodzaju bodźce, które do tej pory wywoływały reakcję lękową. Z kolei psychoanaliza proponuje nieco inne rozwiązanie – badanie procesów nieświadomych pacjenta i ich wpływ na jego codzienne funkcjonowanie. Być może paniczny strach przed pająkami, wysokością lub też wystąpieniami publicznymi ma swoje źródło w nieuświadomionych przeżyciach, które nie zostały odpowiednio przepracowane? Warto podkreślić, że pacjenci mogą liczyć na fachowe leczenie nerwicy lękowej w Warszawie. W stolicy pracują bowiem doświadczeni specjaliści z prawdziwego zdarzenia.

Dominujący na każdym kroku lęk, napięcie oraz objawy somatyczne, takie jak na przykład przyśpieszone bicie serca powinny dać nam do myślenia. Kiedy gorsze samopoczucie psychiczne utrzymuje się przez ponad dwa tygodnie, warto pomyśleć o terapii u specjalisty z zakresu leczenia zaburzeń psychicznych. W przypadku nerwicy lękowej zazwyczaj stosowana jest psychoterapia poznawczo-behawioralna.