Elektryczne sterowanie pergolą

Zadaszony taras będzie dla nas przyjemnym miejscem bez względu na aktualnie panujące warunki pogodowe. Odpowiednio wyposażona pergola ochroni nas przed słońcem i deszczem, jeśli tylko wyposażymy ją w odpowiednie przesłony. Warto przemyśleć zakup gotowej pergoli, która jest wyposażona w ciekawe sterowanie elektryczne.

Elektryczne pergole tarasowe

pergola tarasowa elektrycznaZadaniem pergoli na tarasie jest ochrona nas przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także przed deszczem. Sama pergola jako konstrukcja nie zapewni nam tego, ponieważ będzie w niej brakować odpowiednich osłon. Specjalne kurtyny tkaninowe zapewnią nam te osłony. Problemem, a szczególnie dla tych bardziej leniwych, jest to, że takie kurtynki trzeba zasłaniać samemu i zmieniać ich położenie, w zależności od pozycji słońca na niebie. Ręczne zasłanianie jest dość czasochłonne i kłopotliwe. Dla osób, które nie lubią się z tym męczyć wymyślono sterowanie za pomocą silników elektrycznych. W pełni funkcjonalna pergola tarasowa elektryczna pozwala nam za pomocą pilota zmieniać ustawienia dowolnej kurtyny, która się w niej znajduje. Dzięki takiej możliwości możemy relaksować się cały dzień na tarasie i nie schodząc z niego przesuwać zasłony w dowolnym kierunku, najczęściej tam, gdzie akurat pada słońce. Jest to szalenie wygodna opcja. Niektóre piloty mają nawet możliwość ustawienia powolnego zasłaniania kurtyny, dzięki czemu nie musimy jej co chwila przestawiać, gdyż przez dłuższy okres będzie się ona zasłaniała sama.

Elektryczne wspomaganie systemu zasłaniania pergoli przyjęło się wśród klientów bardzo dobrze. W końcu sama pergola została stworzona do tego, aby ułatwić nam życie, więc dlaczego nie rozbudować jej pod tym kątem jeszcze bardziej. Oczywiście do zastosowania elektrycznego zasłaniania w pergoli wymagana jest jej odpowiednia konstrukcja. Dlatego też powinniśmy się na to zdecydować już na samym początku jej montażu.