Do wypożyczalni samochodów zabierz prawo jazdy

Jakie trzeba spełnić formalności, żeby móc wypożyczyć samochód z wypożyczalni? Jakie dokumenty trzeba ze sobą zabrać, żeby wyjechać z niej wynajętym samochodem? Zasadniczo potrzebne są dwa podstawowe dokumenty, bez których nigdzie niczego nie załatwimy. Trzeba mieć dowód osobisty i prawo jazdy. Pierwszy dokument potwierdza naszą zdolność do czynności prawnych a drugi dokument potwierdza fakt, że możemy prowadzić samochód, który planujemy wynająć.

Dokumenty i formalności w wypożyczalni samochodowej

wypożyczalnia samochodów - lublinWiadomo, że wynajęcie samochodu to jest czynność, która wymaga od nas podpisania kilku dokumentów i wypełnienia kilku formalności. Bo chodzi o to, że musimy podpisać właściwą umowę o wynajem auta. Świadczenie jakiejkolwiek usługi z reguły poprzedzone jest podpisaniem stosownej umowy. I dokładnie tak samo jest wówczas kiedy wypożyczamy samochód. Każda wypożyczalnia samochodów – Lublin ma swój określony regulamin, który reguluje również treść zawieranej umowy. W każdym razie do jej podpisania trzeba okazać dowód i prawo jazdy, a więc dwa podstawowe dokumenty osobiste. Jeśli chodzi o formalności to nie kończą się one na samej umowie. Kolejnym dokumentem, jaki musimy podpisać jest oczywiście odpowiedzialność za uszkodzenia, których nie obejmuje ubezpieczenie samochodu. Oświadczamy, że ponosimy odpowiedzialność za wnętrze samochodu i zniszczenia własne. Wiele wypożyczalni stosuje też protokół wydania i odbioru samochodu. Podpisuje się go z wypożyczającym samochód dwukrotnie. Raz przy wydawaniu pojazdu a potem przy jego odbieraniu. W takim protokole wpisuje się po prostu wszystkie istotne i widoczne gołym okiem usterki w samochodzie. Dzięki temu nikt nie zarzuci wypożyczającemu, że powstały w trakcie jego wynajęcia samochodu. I to chyba tyle, jeśli chodzi o takie podstawowe formalności. Najwięcej dokumentów podpisuje się tylko za pierwszym razem.

Każda firma oferująca wynajem aut ma własne regulaminy i wymagane dokumenty. Klienci muszą się do regulaminu dostosować. Wypełnienie formalności przy pierwszym wypożyczeniu samochodu może potrwać więcej niż kwadrans. Kiedy już będziemy w bazie klientów to kolejne wypożyczenia będą trwały o wiele krócej. Najtrudniejsze jest tylko pierwsze wynajęcie auta. Potem jest już o wiele łatwiej i szybciej.