Długa historia jeansu

Niemal każdy z nas w obecnych czasach ma w swojej szafie jeansowe elementy garderoby, a najczęściej są to spodnie. Ich popularność i to, że istnieją zawdzięczamy pierwszym modelom wykonanym w drugiej połowie XIX wieku przez Leviego Straussa. To jedne z najbardziej uniwersalnych spodni, które są wygodne i praktyczne. Wytrzymują różnego rodzaju prace fizyczne, jak również pasują do wielu stylizacji. Dlatego jeans jest tak powszechnie kupowany.

Najlepszej jakości jeansowe spodnie

wiązane jeansy - rurki damskieJeśli kiedykolwiek zastanawialiśmy się dlaczego jeansowe spodnie zyskały tak dużą popularność i nie schodzą z rynku mody od wielu lat to odpowiedzią jest to, iż nie ma bardziej wytrzymałych i wygodnych spodni jednocześnie. Pierwsze modele powstały we 1873 roku, gdy Levi Strauss wraz ze swoim współpracownikiem Jacobem Davisem wpadli na patent jeansu będącymi wzmocnionymi w newralgicznych miejscach dodatkowymi szwami. Najbardziej dżins został rozsławiony przez westerny w latach 30 XX wieku, gdy każdy mężczyzna chciał wyglądać jak kowboj. Z kolei w latach 50tych stały się one symbolem wolności i rebeliantów. Po latach 60 jeans zyskiwał nowe kroje, a coraz więcej osób zaczynało przekonywać się do tych spodni. Powstały wtedy różne modele jeansów, które do dziś nosimy z taką samą satysfakcją. Między innymi wiązane jeansy – rurki damskie, które pięknie podkreślają damskie kształty. Panowie z kolei w dalszym ciągu najczęściej wybierają modele klasyczne, chociaż zdarza się, iż sięgają po rurki. Wzory dla pań są jednak bardziej rozbudowane, gdyż to kobiety uwielbiają szaleć ze stylizacjami. W obecnych czasach spodnie z tego materiału dostaniemy wszędzie i po różnych cenach, ponieważ każdy uwielbia je nosić bez względu na wiek, płeć czy status materialny. Niełatwo jest wymienić osoby nie lubiące jeansowego wyposażenia.

Hitem każdego sezonu w dalszym ciągu są jeansowe spodnie. Są one wytrzymałe, dobrze leżą na ciele i spisują się nawet w zimne dni. Bez względu na nasz wiek, płeć czy inne aspekty mamy w szafie zawsze jedną parę, ponieważ jeansy są uniwersalne. Mogą być one elementem luźnego stroju albo nieco bardziej eleganckiego. W związku z tym kobiety i mężczyźni szukają swojej idealnej pary, aby móc ją nosić niemal każdego dnia, bo są tak komfortowe.