Dlaczego warto stosować nawóz jesienny?

Wiele osób nie wie, że każdą roślinę powinno się nawozić, dzięki czemu będzie zdrowsza i lepiej będzie się rozwijać. Przez brak nawozu rośliny nie dostaną odpowiedniej porcji składników odżywczych, co jest szczególnie dotkliwe na ziemiach jałowych, ubogich, piaszczystych. Roślina może nawet zmarnieć, będzie usychać a nie będzie kwitnąć.

Nawóz do wszelkich roślin

nawóz jesienny uniwersalnyZ drugiej strony, przesadne nawożenie też może zaszkodzić roślinom, tak jak i źle dobrany nawóz. Są nawozy dedykowane np. do róży, jak  nawozy uniwersalne. Jeśli na rabatce czy w ogrodzie dominuje jeden typ roślin to można sięgać po nawozy dedykowane. Przy jednak większej ilości roślin kupowałoby się mnóstwo nawozów, wydawało fortunę, a resztę niewykorzystanego nawozu gdzieś trzeba trzymać. Zawsze jeśli nie wiadomo co wybrać to warto sięgać po nawóz jesienny uniwersalny. Co da roślinom? Przede wszystkim dostarczy odpowiednich składników odżywczych i zapobiegnie ich przymarzaniu w zimie. Również nawóz sprawi, że roślina dłużej przetrwa bez wody w szkodliwych warunkach atmosferycznych. Co więcej, nazwa jest dosyć myląca, bo nawóz jesienny można stosować nawet w lipcu. Wtedy kwiaty będą jeszcze raz kwitnąć, a jednocześnie nie będą wypuszczać nowych łodyg, które miałyby przymarznąc w zimie. Nawóz uniwersalny nadaje się do drzew, krzewów, kwiatów, a nawet do ogródków warzywnych. Dzięki temu można go szybko wysypać w całym ogrodzie bez obaw, że jakaś roślina źle na niego zareaguje.

Podsumowując, warto jest stosować jesienne nawozy, ponieważ zabezpieczają one rośliny na okres zimowy, a także pobudzą je do drugiego kwitnienia jeszcze zanim przyjdą mrozy. Nawóz jest łatwy w stosowaniu, nie kosztuje wiele, na pewno sprawdzi się w każdym ogrodzie. Warto w niego zainwestować.