Czym jest dresówka pętelka?

W dzisiejszych czasach mimo wielu rodzajów ubrań jakie możemy kupić gotowe, często szukamy czegoś oryginalnego, niespotykane, albo takiego jakie sobie w naszej wyobraźni stworzymy. Przy każdym projekcie równie ważny jest materiał, z jakiego będziemy chcieli skorzystać. Dresówka pętelka idealnie się do tego nadaje.

Dresówka najlepszą z dzianin

dresówka pętelkaZewnętrzna strona ma gładką strukturę, natomiast wewnętrzna ma charakterystyczne sploty, tworzące pętelki, stąd pochodzi jej nazwę. W swoim składzie dresówka pętelka ma najczęściej około 95% bawełny, z domieszką elastanu. To właśnie od tej proporcji zależne jest czy tkanina jest trochę bardziej, czy trochę mniej rozciągliwa i elastyczna. Im więcej elastanu tym tkanina bardziej rozciągliwa. Zaletami dzianiny jest to, że jest wygodna, miękka, a jej struktura gruba, czyli nie prześwituję i nie elektryzuje się. Zapewnia wysoki komfort użytkowania i jest przyjemna w dotyku. Dresówka pętelka ma wiele zastosowań przez co często jest stosowana do szycia: czapek, sukien, spodni, bluz, bluzek, tunik, a także rożnego rodzaju odzieży dla dzieci i niemowląt. Oprócz odzieży może znaleźć także zastosowanie przy takich akcesoriach czy dodatkach jak zabawki, pościele, czy kocyki. Jeżeli chodzi o pielęgnacje, dresówkę pętelkową można spokojnie prać w pralce w temperaturze 40 stopni i nie prasować w wysokich temperaturach.

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór jeżeli chodzi o kolory i wzory dresówki. Od bardzo klasycznych i stonowanych, jednokolorowych, po dziecięce, w kotki, pieski, postacie bajkowe, czy też bardzo wyraziste, intensywne wzory. Także każdy może znaleźć coś dla siebie. Producenci zapewniają najwyższą klasę materiału i posiadają wszelkie certyfikaty spełniające światowe normy jakości i bezpieczeństwa.