Czym jest dieta sokowa?

W ostatnim czasie bycie na jakiejś diecie stało się modne, ponieważ prawie każdy ją stosuje. Jednak każdy może inną i w różnych celach. Oczywiście najpopularniejsze są diety odchudzające, których jest setki w sieci, ale także bezglutenowe czy wegetariańskie.

Co się spożywa w trakcie diety sokowej?

dieta sokowaWiększości z nas diety kojarzą się z mocno okrojonymi kaloriami, małymi porcjami jedzenia i ciągłym poczuciem głodu. Takie efekty może dawać źle dobrana dieta, która wyrządzi nam więcej szkody niż pożytku, dlatego trzeba ją uważnie dobierać. Jedną z popularnych diet oczyszczających organizm jest dieta sokowa, która może trwać jeden, trzy lub siedem dni. Ponieważ dieta zakłada zastąpienie wszystkich stałych potraw sokami, to w trakcie jej trwania nie dostarczymy organizmowi zbyt wielu kalorii, ale też dzięki temu skutecznie go oczyścimy z toksyn. Do takiej diety należy się uprzednio przygotować, aby organizm nie doznał szoku wynikającego z nagłych zmian przyzwyczajeń. Przede wszystkim na kilka dni przed jej rozpoczęciem najlepiej zrezygnować z kawy, herbaty i alkoholu. Stopniowe rezygnowanie z mięsa, nabiału czy pieczywa, ułatwi nam utrzymanie konsekwentnej postawy. Nie jest to proste, bo większość z nas codziennie spożywa wiele produktów o rożnej konsystencji, a nagłe zastąpienie ich wyłącznie sokami może być ciężkie do realizacji. Jednak efekty takiej diety są murowane. Przede wszystkim lepsze samopoczucie, zgubienie kilku kilogramów – w zależności od długości jej trwania.

Raz na jakiś czas zastosowanie diety sokowej jest wskazane, gdyż skutecznie odtruwa organizm i uzupełnia niedobowy witamin. Jednak nie można jej zbyt często stosować, ponieważ jest uboga w węglowodany cz biało, które są dla naszego organizmu konicznym paliwem.