Czy można poprawić izolację starych fundamentów?

Kupując stary dom z zamiarem wyremontowania go, możemy zdecydować się na kompleksowy remont, który przystosuje nasz dom do obecnych standardów i znacznie zredukuje zapotrzebowanie na energię. Dołączenie do tego odnawialnych źródeł energii to tylko jedna z możliwości, aby jeszcze bardziej poprawić efektywność energetyczną takiego budynku.

Stare fundamenty można pokryć nowoczesną izolacją

izolacja pionowa starych fundamentówZanim zaczniemy pracować nad fundamentami w nowym ,a raczej starym domu, który właśnie kupiliśmy, najlepiej będzie zlecić wykonanie badań geotechnicznych gruntu, na którym stoi ten budynek. Będziemy dzięki temu wiedzieli, do czego mamy się przygotować. Pozwoli to określić, których materiałów będziemy mogli zastosować najwięcej, aby uzyskać jak najlepszy efekt, który często chcemy uzyskać też jak najmniejszym kosztem, szczególnie w przypadku bardzo starych budynków, które mogą powoli zacząć się niszczyć. Do skutecznej izolacji takich fundamentów trzeba użyć materiału, który zapewni nam wysoki poziom ochrony przed wilgocią, a także przed utratą ciepła. Stan hydroizolacji ma duży wpływ na to, jaki jest stan izolacji termicznej domu, a więc wpływa na energooszczędność. Jeżeli interesuje nas izolacja pionowa starych fundamentów to warto zlecić jej wykonanie fachowcom z dużym doświadczeniem. Oprócz sprzętu do prac ziemnych potrzebna będzie też kompleksowa wiedza dotycząca technik wykonania.

Poprzedzenie prac badaniami geotechnicznymi będzie bardzo korzystne, ponieważ pozwoli nam przygotować się na wyzwania, z jakich często nie zdajemy sobie w ogóle sprawy. To szybki i skuteczny sposób na nowoczesne radzenie sobie z wyzwaniami, a kupując stary budynek, nie chcemy inwestować w niego w nieskończoność, a dokonać jedną inwestycję na wiele kolejnych lat.