Chlorella w tabletkach na odtrucie organizmu

Od pewnego czasu podejrzewam u siebie zatrucie metalami ciężkimi. Wśród licznych objawów tego schorzenia możemy wymienić: bóle głowy, ogólne osłabienie, problemy z pamięcią, obniżony nastrój czy skórne wysypki. W naszych czasach zagrożeniem są zarówno zanieczyszczona gleba, woda jak i powietrze. Oczywiście nie możemy dać się zwariować, potrzebujemy do życia zarówno świeżej żywności jak i wody, nawet jeśli potencjalnie mogą być skażone. Warto więc poznać techniki wspomagające organizm będący obciążony metalami.

Tania i zdrowa kuracja chlorellą

cena tabletek chlorellaKiedy dotarło do mnie, że moje dolegliwości mogą być związane z zatruciem rtęcią lub podobnymi do niej substancjami szkodliwymi dla organizmu, postanowiłam zacząć działać. Po krótkim researchu internetowym odkryłam, że jest kilka bardzo łatwo dostępnych roślinnych wspomagaczy procesu odtruwania. Pierwszą okazała się kolendra, która jednak nie jest wcale tak łatwo dostępna, gdyż najlepiej zdobyć ją w donicy. Jest rośliną, która dosłownie wyciąga ciężkie pierwiastki z tkanek ciała. Nie gwarantuje jednak, iż zostaną one wydalone, a nawet istnieje ryzyko, że tylko przeniosą się w inne miejsce. W tym momencie z pomocą przychodzi chlorella, gdyż ma ona zdolność do wiązania metali ciężkich i uniemożliwienia im swobodnego przemieszczania się. W mojej lokalnej zielarni ekspedientka poleciła mi chlorellę w tabletkach, w składzie jest jej 100%, jest to po prostu sprasowany proszek. Obecnie wybiera się tą formę, gdyż proszek zmieniał smak soków czy deserów, do których był dodawany. Cena tabletek chlorella jest niewielka, miesięczna kuracja to koszt ok. 20-30 zł. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby była to roślina dobrego pochodzenia, najlepiej wybierać certyfikowane firmy trudniące się rolnictwem ekologicznym. W pierwszej chwili napis na pudełku: „wyprodukowano w Chinach” może nas zniechęcić, jednak nie oznacza to, że chlorella jest gorszej jakości. Jest to po prostu jeden z krajów, w którym jest hodowana, jeśli odbywa się to na czystych jeziorach zgodnie z procedurą to wszystko jest w porządku. Odpowiednie certyfikaty powinny to gwarantować.

Czystość chlorelli jest ważna z tego względu, iż jej zdolności kumulowania metali ciężkich są naprawdę imponujące, jednak nie tylko w naszych organizmach. Wchłania ona metale występujące w glebie oraz wodzie, przez co warunki uprawy minimalizujące jej dostęp do zanieczyszczeń są tutaj niezwykle istotne. Kuracja nie jest uciążliwa, tabletki są malutkie i łatwe do połknięcia, a co ważne posiadają liczne witaminy i minerały niezbędne w codziennej diecie.