Bezprzewodowe sterowanie pilotem

 

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego środka transportu, którym jest samochód osobowy. Umożliwia on komfortowe oraz szybkie przemieszczanie się pomiędzy miejscami docelowymi. Niemniej niesie to za sobą również inne konsekwencje. Większe natężenie ruchu w centrach miast może prowadzić do tworzenia się zatorów. Dodatkowo potrzebnych jest więcej miejsc parkingowych na których mogą być bezpiecznie pozostawione pojazdy w momencie, gdy nie są one potrzebne.

Gdzie stosuje się nowoczesne szlabany?

szlaban na pilotaPrzykładem mogą być osiedlowe parkingi, gdzie z czasem zaczyna brakować miejsc. Żeby rozwiązać niektóre problemy związane z parkowaniem aut innych niż uprawnione coraz częściej stosowany jest szlaban na pilota, który pozwala na wjazd tylko uprawnionym użytkownikom. Szlaban składa się z kilku zasadniczych elementów. Do napędu służy silnik zasilany przeważnie napięciem 24 V DC. Oprócz tego należy tutaj wymienić centralę, ramiona aluminiowe, łączniki czy nakładki ochronne. Nie bez znaczenia są również naklejki odblaskowe, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo i zapobiegają niepożądanym sytuacjom. Szlabany znajdują zastosowanie w rozwiązaniach prywatnych, publicznych oraz przemysłowych. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na ilość cykli, która jest gwarantowana przez producenta. Konstrukcje czołowych firm wytrzymują nawet milion takich cykli. Do innych ważnych parametrów technicznych zaliczyć można: natężenie prądu, stopień zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, moment obrotowy czy minimalny czas otwarcia. Warto wspomnieć, że istotnym parametrem jest również projektowana temperatura pracy. Szlaban musi bowiem pracować zarówno w skrajnych ujemnych jak i dodatnich temperaturach. Jest to niezwykle ważne.

Dla kierowców z kolei ważny jest zasięg działania. Im jest on większy tym lepiej ponieważ kierowca może z dużym wyprzedzeniem otworzyć szlaban. Jak widać na różnych parkingach wykorzystywane są obecnie urządzenia umożliwiające ograniczenie niepowołanego ruchu kołowego. Wszelkiego rodzaju szlabany są coraz częściej spotykane na parkingach pod blokami czy sklepami wielkopowierzchniowymi. Jest to zrozumiałe ponieważ obecnie coraz w mieście coraz trudniej znaleźć wolną przestrzeń, gdzie bezpiecznie można pozostawić pojazd.