Banki oferują firmom darmowe programy do fakturowania

Założenie każdej firmy zaczyna się od pomysłu rodzącego się w głowie jej przyszłego właściciela. Kolejnym krokiem jest najczęściej wybranie biura księgowego i skonsultowanie wszystkich formalności z księgową. Potem taki przyszły przedsiębiorca musi udać się do urzędu i złożyć wpis o rozpoczęcie działalności gospodarczej. Od wizyty w urzędzie do zostania przedsiębiorcą mija nie więcej niż godzina. Kolejny krok dla większości przedsiębiorców to założenie konta w banku i kupienie jakiegoś programu fakturowego.

Programy fakturowe w ofercie większości banków

jaki program do faktur wybraćZanim wybierzemy się do jakiegoś banku, żeby założyć dla swojej działalności konto firmowe, przeglądamy większość ofert na stronach internetowych. I tutaj na każdego przedsiębiorcę czeka ogromna niespodzianka. Otóż po przejrzeniu oferty niektórych banków nie trzeba się już zastanawiać nad tym jaki program do faktur wybrać, bo znajdują się one właśnie w ofercie banków. Są one dostępne w promocji dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z własnym biznesem. Większość banków oferuje programy fakturowe całkowicie za darmo przez cały okres korzystania z ich usług bankowych. Oznacza to, że tak długo jak będziemy klientem danego banku jeśli chodzi o firmę tak długo będziemy mogli korzystać nieodpłatnie z programu do fakturowania. To ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy i tak już na początku działalności chcą kupić oprogramowanie ułatwiające prowadzenie własnego biznesu. A bankowe programy fakturowe są równie dobre i funkcjonalne jak te, które oferowane są odpłatnie przez różnych wydawców. Nie ma chyba lepszej alternatywy, aniżeli rozwiązanie dwóch kwestii dzięki jednej wizycie w wybranej placówce bankowej. A jeśli ktoś zastanawia się nad tym czy program do faktur jest mu potrzebny to od razu napiszmy, że do prowadzenia firmy w dzisiejszych czasach jest on po prostu niezbędny.

Ile trzeba wydać na profesjonalny i w pełni funkcjonalny program do wystawiania faktur dla nowo otwieranej firmy? Okazuje się, że można taki program mieć zupełnie z darmo dzięki promocjom w bankach. Banki oferują nowym firmom profesjonalne programy w ramach podjęcia współpracy w zakresie obsługi bankowej. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie, bo nie trzeba już szukać tak potrzebnego oprogramowania.