Bagażniki na rowery montowane na hak samochodowy

Przewóz rowerów za pomocą samochodu może odbywać się na kilka sposobów. Jednym z nich jest wożenie jednośladów na dachu samochodu. Jednak dużo lepszym sposobem może wydawać się zamontowanie bagażnika na rowery do haka z tyłu samochodu. W ten sposób możemy wygodnie i bezpiecznie wozić wiele rowerów naraz. Jakie są zalety tego typu bagażnika?

Ergonomiczne bagażniki rowerowe na hak

bagażnik rowerowy na hakJednym z powodów, dla których osoby jeżdżące na rowerze decydują się na zakup tego typu bagażnika jest fakt, iż może on być dużo wygodniejszy nie tylko w montażu, ale także podczas jazdy samochodem. Bagażnik rowerowy na hak w żaden sposób nie wpływa na zwiększenie oporów powietrza podczas jazdy. Kierowca, który zamontuje tego typu akcesorium do swojego samochodu nie jest zatem narażony na nieoczekiwane podmuchy wiatru, które są przenoszone na całą karoserię samochodu. Montaż rowerów do bagażnika na hak jest dużo bardziej wygodny. Dzieje się tak dlatego, iż bagażniki tego typu są tak skonstruowane, aby możliwe stało się pewne i mocne zamocowanie roweru bez użycia pasów napinających, które są przeciągane przez relingi dachowe. Dlatego zamontowanie roweru na bagażniku hakowym może trwać dużo mniej czasu, niż to ma miejsce podczas zabezpieczania rowerów na bagażnikach dachowych. Wiele typów bagażników jest oferowanych w formie specjalnych platform, które są pewnie i mocno domontowane do tylnej części samochodu.

Duża część bagażników mocowanych z tyłu samochodu może służyć nam do przewozu złożonego roweru. Zapewnia to wygodę w ich montażu, a także może być niezwykle pomocne podczas ich ściągania po dojechaniu na miejsce. Duża część tego typu platform to konstrukcje składane, dzięki którym możemy łatwo dostosować ich wymiary do rozmiaru przewożonych na nich rowerów.