Alternatywa dla terapii grupowej – ustawienia rodzinne wg. Hellingera

Coraz więcej ludzi decyduje się zajrzeć w głąb siebie. Dbanie o swój stan psychiczny jest korzystnym zjawiskiem w naszym świecie. Rozwój osobisty jest niezwykle ważny. Jednym z aspektu rozwoju osobistego jest pojednanie z naszym otoczeniem. 

Jeśli już na etapie dzieciństwa spotkałeś się z przykrością ze strony rodziny metoda Hellingera może uleczyć Twoje rany. 

Na czym polega metoda Hellingera?

ustawienie rodzinne - WarszawaTo jedna z alternatyw dla standardowej terapii psychologicznej. Zajęcia, a w zasadzie sesja odbywa się w grupie osób. Może to być rodzina, pracownicy działu albo obce nam osoby. Zdarza się, że ustawienia rodzinne warszawaustawienie rodzinne – Warszawa są przeprowadzone na rekwizytach np. lalkach czy ludzikach z klocków Lego. Metoda przypomina seans. Każde ustawienia rodzinne warszawaustawienie rodzinne – Warszawa ma za zadanie nieść pojednanie pomiędzy stronami. Celem pojednanie jest świadomość, że strony mogły dopuścić się ogromnej krzywdy. Podczas ustawienia rodzinne warszawaustawienie rodzinne – Warszawa ofiara walczy, próbuje wejść w głąb siebie. Podczas trwania aktu pojednania członkowie dążą do wzajemnego poszanowania oraz przebaczenia ran.

 

Jak przebiega seans?

Do przeprowadzenia seansu niezbędna jest grupa ludzi. Mogą to być członkowie rodziny albo obce nam osoby. Ważną osobą w ustawienia rodzinne warszawaustawienie rodzinne – Warszawa jest przewodnik. To od niego zależy, jak osoba skrzywdzona będzie się czuła. Jakie emocje będzie przeżywać, do jakich wniosków dotrze, jak się zachowa w trudnej sytuacji. Osoby podczas seansu wcielają się w role. Podczas praktyki ustawienia rodzinne warszawaustawienie rodzinne – Warszawa osoby odgrywają role krzywdzicieli. Podczas seansu przewodnik zadaje pytania. Podczas wywiadu zwraca uwagę na emocje oraz samopoczucie. Prowadzący ustawienia rodzinne warszawaustawienie rodzinne – Warszawa zachęca do wczuwania się w trudną sytuacje. Pytaniami w stylu: „Jakie jest Twoje cierpienie? Opowiedz o tym.”Daje możliwość ofierze na opisanie swoich emocji, przeżyć oraz pragnień. 

Seans psychologiczny może być przeprowadzony dla całej rodziny. Jednak nie jest to warunek konieczny. Na grupowe ustawienia rodzinne warszawaustawienie rodzinne – Warszawa zapisują się osoby indywidualne. Często z seansów Hellingera korzystają firmy, w których panuje burzliwa atmosfera. Profesjonalne ustawienia rodzinne warszawaustawienie rodzinne – Warszawa pozwalają na poznanie przyczyn toksycznej relacji. Uwalniają od kłótni oraz stresów w relacjach.